Skip to main content

Zdjęcia panoramiczne dają możliwość przedstawienia danego miejsca pod bardzo dużym kątem, który obejmować może nawet 360 stopni, czyli praktycznie całe miejsce, które fotografujemy. Zdjęcia takie, które umożliwiają pokazanie bardzo dużej ilości przestrzeni, są chętnie wykorzystywane w biznesie do zaprezentowania wnętrz nieruchomości czy biur. Coraz więcej firm decyduje się też na zamieszczanie w sieci zdjęć panoramicznych 360 stopni oraz tworzenie wirtualnych spacerów. Czym zatem są zdjęcia panoramiczne w Google? Dlaczego warto je wykonywać i umieszczać? Odpowiedzi i przydatne porady prezentujemy poniżej.

Zdjęcia panoramiczne 360 stopni Kraków

Czym są zdjęcia panoramiczne w Google — zdjęcia 360 stopni w Google?

Zdjęcia panoramiczne w Google to zdjęcia szerokokątne umieszczane w wizytówkach Google Moja firma w Google Maps. Są one widoczne w galerii firmy w wyszukiwarce Google oraz na mapach Google. Wyróżniają się one tym iż mają dużo szerszy kąt od zwykłych zdjęć. Może to być nawet 360 stopni, dzięki czemu dana osoba może zobaczyć na jednym zdjęciu całe pomieszczenie ze wszystkich stron. Zdjęcia takie wykonuje się specjalnym sprzętem fotograficznym lub typowymi aparatami, które następnie są łączone w programie. Na rynku działa wielu specjalistów oferujących takie usługi. Zdjęcia panoramiczne idealnie oddają wnętrze danego biura, firmy czy pomieszczenia i są ciekawą prezentacją dla potencjalnych klientów. Zdjęcia panoramiczne w Google potrafią również przykuwać uwagę odbiorców. Aż ok. 60% z nich przykłada więcej uwagi do wyników wyszukiwania, które posiadają profesjonalne zdjęcia.

A może wirtualny spacer w Google Maps w wizytówce naszej firmy?

Bardzo ciekawą opcją, która rozszerza zdjęcia panoramiczne w Google, jest stworzenie spaceru wirtualnego. Jest to spacer Google Street View i polega on na tym, iż tworzymy wirtualne wnętrze naszego biura złożone z wielu zdjęć które są interaktywne. Po wnętrzu możemy się poruszać i rozglądać się. Spacery takie możemy dodawać w wizytówkach Google w Google Maps, a będą one pokazywane również obok zdjęć panoramicznych i tradycyjnych w Google, gdy ktoś będzie wyszukiwał informacji lokalnie.

zdjęcia panoramiczne żłobek

Dlaczego warto dodawać zdjęcia panoramiczne w Google i wirtualne spacery?

Dodanie tego rodzaju zdjęć oraz spacerów w wizytówce Google Moja firma na Google Maps jest bardzo korzystne z kilku powodów. Pierwszy z nich to promowanie naszej wizytówki przez Google przed innymi firmami z powodu wysokiej jakości contentu. Jeśli umieścimy taką treść na naszej stronie internetowej, również będzie ona lepiej pozycjonowana, a Google będzie patrzyło przyjaźniejszym okiem na nasz serwis. Zdjęcia panoramiczne w Google czy wirtualne spacery mają też korzyści związane z klientami i ich pozyskiwaniem. Wiele badań donosi, że klienci znacznie chętniej korzystają oferty danej firmy, jeśli przy tym mogą sprawdzić, jak wygląda dana firma od wewnątrz. Wzbudza to też zaufanie do marki i jej profesjonalny odbiór. Samo wykonanie zdjęć panoramicznych czy interaktywnych zdjęć 360 stopni nie jest skomplikowane i drogie. Koszt wykonania takich zdjęć to ok. kilkuset złotych a cała operacja trwa maksymalnie kilka godzin, jeśli nieruchomość jest duża.

Zakres usługi

Zdjęcia panoramiczne - przykład:

Zobacz przykład na pełnym ekranie w mapach Google

Obszar realizacji zdjęć panoramicznych

Firmy, dla których przygotowywałem zdjęcia panoramiczne 360 stopni

Od 2014r. jestem certyfikowanym przez Google Rekomendowanym Fotografem. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wiedzy, i umiejętnością opublikowałem ponad 35 tys. m2 powierzchni firmowych w postaci wirtualnych spacerów. Najwyższa jakość usługi jest doceniana przez wielu moich klientów. Skontaktuj się ze mnie w celu omówienia projektu dla Ciebie.

Bezpłatna wycena:
Daniel Myhal
tel. 510750291
daniel@fotografsv.pl
Kancelaria Notarialna KnuplerzKnuplerz wirtualny spacer Google Rekomendowany Fotograf Street VIew22
Wirtualny spacer u dentysty zdjęcia 360 stopni Google dentysta Kraków AskDentist

ZOBACZ PRZYKŁADY REALIZACJI ZDJĘĆ PANORAMICZNYCH GOOGLE

Niezależnie czy prowadzisz restauracje, kawiarnie, sklep, hotel, siłownie, co-working czy jesteś dentystą, notariuszem, prawnikiem, w każdej branży lokalne wyszukiwania Twojego biznesu są ważne i warto dbać o to aby klienci poznali, zaufali Tobie i przeszli do kolejnego kroku czyli kontaktu lub przejścia na stronę www. Dzięki spacerom Google zwiększysz zainteresowanie, poprawisz pozycję w Google a co za tym idzie zyskasz nowych klientów.

Zobacz przykłady realizacji