Skip to main content

Zdjęcia 360 stopni w przedszkolach

Świat idzie do przodu, a w związku z czym następuje coraz większa digitalizacja otaczającego nas świata. Internet stanowi główne źródło informacji, a wyszukiwarka Google jest tą najczęściej używaną.  Poszukując firmy lub placówki, najczęściej korzystamy właśnie z wyników wyszukiwania, gdzie również możemy sprawdzić adres przy pomocy usługi Google Maps. Każdy kto chociaż raz skorzystał z możliwości tej usługi wie, że jest ona niezwykle użyteczna – wskaże dokładną lokalizację, drogę dojazdu a nawet pozwoli sprawdzić otoczenie dzięki opcji Street View.

Niestety zdjęcia robione przez samochody Google na potrzeby Street View uaktualniane są średnio co 3-4 lata i nie mamy na to żadnego wpływu. W związku z tym, zdjęcia często przedstawiają moment prac budowlanych czy nawet puste pola – tutaj wirtualne spacery pozwalają niejako udowodnić, że firma, której szuka potencjalny klient, faktycznie istnieje.

Kontakt i wycena
Przedszkole w mapach Google

Czym jest wirtualna wycieczka Google i dlaczego warto go rozważyć?

Od kilku lat Google Street View oferuje możliwość rozszerzenia wizytówki Google swojej firmy o wirtualny spacer. Jest to usługa, która pozwala pokazać wnętrza firm za pomocą zdjęć 360°, tym samym zwiększając atrakcyjność i zaufanie wobec przedsiębiorstwa.

Zdjęcia wykonywane są przez wykwalifikowanych i rekomendowanych fotografów Google, a następnie połączone z wizytówką firmy w wyszukiwarce Google. Więcej na ten temat znajdą Państwo tutaj: Dlaczego warto zrealizować wirtualny spacer Google Street View po wnętrzach swojej firmy?.

Rodzice stają przed wyborem odpowiedniego przedszkola dla 4-latka

Etap, w którym rodzice posyłają swoje dzieci do przedszkola jest bardzo ważnym momentem w życiu każdej matki czy ojca. To właśnie tam nasze pociechy rozpoczynają swoją edukację, zaczynają poznawać świat i uczą się zachowań społecznych. Zabawa z innymi dziećmi, zajęcia ruchowe, proste ćwiczenia artystyczno-techniczne, czy inne aktywności wpływają znacząco na rozwój osobowy, fizyczny i personalny dzieci.

Dlatego też bardzo ważnymi czynnikami wpływającymi na decyzję są nie tylko informacje zawarte na stronie internetowej placówki, ale również otoczenie, w którym dziecko będzie stawiać swoje pierwsze kroki na drodze do dorosłości. Myśląc o dobru dziecka w przyszłości rodzice zwracają uwagę na takie rzeczy jak dodatkowe zajęcia z j. angielskiego, lekcje tańca czy muzyki, wysoko wykwalifikowana kadra i, oczywiście, świetnie wyposażone w zabawki i inne atrakcje sale.

Zdjęcia klasyczne wykonywane w trakcie wirtualnych spacerów:

Wirtualna wycieczka Google Street View w przedszkolu

W świecie, w którym wszyscy dokądś pędzą, każda minuta potrafi być na wagę złota. Zapewniając rodzicom możliwość zapoznania się z wystrojem placówki przedszkolnej w zaciszu własnego domu, gdy dzieci już śpią, może przesądzić o wyborze Twojego ośrodka.

Zdjęcia sferyczne Street View w przedszkolu w Krakowie
Po pierwsze

Możliwość zapoznania się z placówką przed podjęciem rozmów da rodzicom poczucie, że nie zmarnują czasu.

Duży wybór przedszkoli, szczególnie w dużych miastach, uniemożliwia sprawdzenie warunków we wszystkich. W takiej sytuacji rodzice bazują albo na dogodnej lokalizacji, albo na opinii znajomych. Wtedy też nowopowstałe przedszkola mogą borykać się z problemami związanymi z niewielkim zainteresowaniem. Po zapoznaniu się z informacjami na stronie internetowej czy w mediach społecznościowych, rodzice będą mogli obejrzeć miejsce, w którym ich podopieczni będą spędzać czas poza domem. Pewne rzeczy trudno jest opisać słowami, a że nieraz jest to wręcz niemożliwe, zdjęcia czy filmy pozwolą dużo lepiej zrozumieć dlaczego właśnie Twoje przedszkole zasługuje na wychowanie dzieci.

Po drugie

Jest to nowoczesny sposób reklamy, wciąż mało popularny w Polsce

Przedstawienie przedszkola w formie Wirtualnego Spaceru Google przedstawi przedszkole jako nowoczesne i godne zainteresowania. W dzisiejszych czasach marketing i reklama odbywają się głównie przez Internet, dlatego też niezwykle istotnym elementem są właściwie zbudowane w nim treści.
Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że odpowiednia optymalizacja pod kątem SEO/SEM, interesujące treści pisane językiem korzyści oraz trafne kampanie marketingowe są kluczem do sukcesu. Mając do dyspozycji tak potężne narzędzie reklamy jak Spacer 360 stopni, możesz skuteczniej niż za pomocą samych zdjęć zachęcić potencjalnych klientów do kontaktu właśnie z Tobą. Nie od dziś wiadomo, że dobra reklama wymaga kreatywności, a kreatywność jest najważniejszą cechą podczas pracy z dziećmi.
Co więcej, będziesz mieć możliwość sprawdzenia jak często zdjęcia z fotografii SV są przeglądane, co da realny pogląd na zainteresowanie Twoją placówką czy zasugeruje potrzebę zoptymalizowania pod kątem SEO.

Zdjęcia sferyczne Street View w przedszkolu w Krakowie
Zdjęcia sferyczne Street View w przedszkolu w Krakowie
Po trzecie

Pokażesz Twoje przedszkole z zupełnie innej perspektywy również przyszłemu wychowankowi

Większość firm, ośrodków publicznych, czy właśnie szkół i przedszkoli bazuje przede wszystkim na zdjęciach i filmach. Warto jednak pamiętać, że zdjęcia, zrobione nawet najlepszym aparatem, nie są w stanie oddać takich czynników jak np. rozmiar pomieszczeń. Jeśli w swoim przedszkolu prowadzisz więcej niż jedną grupę, warto pokazać jaką przestrzenią do zabawy i nauki będą dysponować dzieciaki.

Na przestrzeni ostatnich lat zmienił się również model wychowywania dzieci.

Teraz rodzice chcą być dla swoich dzieci partnerem, a nie jedynie autorytetem. W pewnych sprawach pozwalają swoim pociechom podejmować decyzje, aby od małego uczyć je odpowiedzialności. To bardzo ważne dla budowania pewności siebie i poczucia decyzyjności, choćby w błahych sprawach, które będzie miało niebagatelny wpływ w dorosłym życiu.
Gdy rodzice po sprawdzeniu oferty przedszkolnej będą wahać się między kilkoma placówkami, mogą pokazać dziecku, poprzez Wirtualny Spacer, właśnie Twoje przedszkole i zwyczajnie zapytać, czy mu się tam podoba, aby wstępnie ocenić czy dziecko będzie się tam dobrze czuło. Oczywiście nie można mocno polegać na opinii kilkulatka, ale zawsze da to rodzicom jakiś punkt zaczepienia.

Jeśli Wirtualne Spacery Google to tylko z rekomendowanym przez Google fotografem

Wybór odpowiedniego fotografa do wykonania fotografii Street View jest niezwykle ważne. Rekomendacja od giganta z Doliny Krzemowej powinna być tym, na co zwrócisz uwagę w pierwszej kolejności. Następną rzeczą, z którą warto się zapoznać to portfolio fotografa – dzięki temu ocenisz profesjonalizm fotografa oraz jego praktyczne umiejętności. Wszystkie wykonane przeze mnie realizacje znajdziecie tutaj. Zachęcam również do zapoznania się z cennikiem.

Zamów wycenę - Kontakt

Daniel Myhal
tel. 510750291
daniel.myhal@gmail.com
[contact-form-7 id=”1890″]